___________________________________________________   WhatsApp İhbar Hattımız: 0348 000 00 00

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Tekinarslan evine roket düşen aile ile birlikte iftar yaptı

Vali Tekinarslan evine roket düşen aile ile birlikte iftar yaptı

Vali Tekinarslan, Ramazan ayı münasebetiyle evleri hasar alan Tatar ailesini ziyaret ederek, aileyle birlikte iftar açtı. İftar yemeğinin ardından, Vali Tekinarslan aileyle bir süre sohbet etti. Tatar ailesi “Devletimizin her an yanı başımızda olduğunu hissettik. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Vatanımız için canımız feda.” sözlerini dile getirdi.   Sohbet sonrası Vali Tekinarslan çocuklara hediyeler verip, […]

Vali Tekinarslan, Ramazan ayı münasebetiyle evleri hasar alan Tatar ailesini ziyaret ederek, aileyle birlikte iftar açtı. İftar yemeğinin ardından, Vali Tekinarslan aileyle bir süre sohbet etti. Tatar ailesi “Devletimizin her an yanı başımızda olduğunu hissettik. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Vatanımız için canımız feda.” sözlerini dile getirdi.

 

Sohbet sonrası Vali Tekinarslan çocuklara hediyeler verip, aile fertleri ile vedalaşarak ayrıldı. 2 Şubat 2018 tarihinde Terör örgütü PYD/PKK’nın Kilis’i hedef aldığı roketli saldırı sonucu Polat Paşa Mahallesindeki Tatar ailesinin evi büyük oranda hasar gördü. Yeni evli çiftin yatak odasının çatısına isabet eden roket sonucu yatak odaları kullanılamaz hale gelirken, can kaybı veya yaralanan olmadı. Roket saldırısından hemen sonra Vali Mehmet Tekinarslan Polat Paşa Mahallesine giderek olay yerinde incelemelerde bulundu. Mağdur ailelere yaşanan maddi ve manevi mağduriyetin giderileceğini dile getirdi.

 

Hasar tespit çalışmalarının ardından, Kilis İl Özel İdaresi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ailenin kullanılamaz hale gelen evlerinin tadilatı yaptırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır